Wednesday , 11 December 2019

PD: POLICIA VEGEL E SHTETIT!

DEKLARAT PR MEDIA E PARTIS DEMOKRATIKE SHKODR

Policia e Shtetit sht kthyer n nj vegl shtypse n duart e qeveris. Kjo dshmohet edhe me shoqrimet e bra gjat dits s sotme t 4 organizatorve t protests s banorve t NnShkodrs.

Paulin Maaj nga Daji, Lush Lushi nga Berdica, Nadir Rexhepi nga Berdica dhe Lulzim Mustafa nga Trushi, jan personat e shoqruar nga policia e Shkodrs sepse kan dal n nj protest pr t krkuar nj t drejt, at t dmshprblimit t prmbytjeve.

Shkelja flagrante e t drejtave t njeriut, mbajtja e tyre me or t tra n izolim dhe terror policor, tregon qart se deri ku ka shkuar terrori shtetror ndaj qytetarve.Partia Demokratike e Shkodrs mbshtet fuqishm protestn e banorve t NnShkodrs pr dmshprblimet.

Ndrsa i bn thirrje Policis s Shtetit t respektoj lirit themelore t njeriut, dhe t heq dor nj or e m par nga presioni dhe terrori q po ushtron ndaj ktyre banorve.

 

Lexoni dhe kete

BARDHI I DREJTON 5 PYETJE KRYEMINISTRIT RAMA

Me anë të një deklarate për mediat, sekretari i përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi, ka …