Friday , 13 December 2019

PD: POLICIA VEGEL E SHTETIT!

DEKLARATĖ PĖR MEDIA E PARTISĖ DEMOKRATIKE SHKODĖR

Policia e Shtetit ėshtė kthyer nė njė vegėl shtypėse nė duart e qeverisė. Kjo dėshmohet edhe me shoqėrimet e bėra gjatė ditės sė sotme tė 4 organizatorėve tė protestės sė banorėve tė NėnShkodrės.

Paulin Maēaj nga Dajēi, Lush Lushi nga Berdica, Nadir Rexhepi nga Berdica dhe Lulėzim Mustafa nga Trushi, janė personat e shoqėruar nga policia e Shkodrės sepse kanė dalė nė njė protestė pėr tė kėrkuar njė tė drejtė, atė tė dėmshpėrblimit tė pėrmbytjeve.

Shkelja flagrante e tė drejtave tė njeriut, mbajtja e tyre me orė tė tėra nė izolim dhe terror policor, tregon qartė se deri ku ka shkuar terrori shtetėror ndaj qytetarėve. Partia Demokratike e Shkodrės mbėshtet fuqishėm protestėn e banorėve tė NėnShkodrės pėr dėmshpėrblimet.

Ndėrsa i bėn thirrje Policisė sė Shtetit tė respektojė liritė themelore tė njeriut, dhe tė heqė dorė njė orė e mė parė nga presioni dhe terrori qė po ushtron ndaj kėtyre banorėve.

 

Lexoni dhe kete

ā€œ8 DHJETORI, DITA E RINISƋā€, BASHA: TƋ ƇLIROJMƋ SHQIPƋRINƋ NGA KTHETRAT E KORRUPSIONIT

Kreu i PartisĆ« Demokratike, Lulzim Basha, e kujton ndryshe kĆ«tĆ« 8 Dhjetor, teksa vendi ndodhet …