Monday , 25 October 2021

PD PREZANTON PROGRAMIN EKONOMIK PËR ZGJEDHJET E 25 PRILLIT

Partia Demokratike ka shpalosur këtë të enjte programin ekonomik me të cilin synon të vijë në pushtet pas zgjedhjeve të 25 prillit. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha se ky është një program qeverisje dhe terësisht i zbatuar.

Basha tha se koha e matrapazëve politikë që shesin shpresa boshe për të blerë pushtet për vete ka mbaruar.

Kryedemokrati shpalosi objektivat që PD pret të arrijë përmes këtij programi, nga i cili do të përfitojnë të gjithë familjet shqiptare.

Sipas Bashës, një kryeministër që nuk është i aftë të përmbushë angazhimet duhet të largohet.

Lexoni dhe kete

RAMA I PËRGJIGJET AKUZAVE TË BASHËS

Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit iu përgjigj akuzave të Lulzim Bashës. Rama tha …