PD: PROJEKTI FANTAZËM MILOT – FIER

Në një dalje për mediat, ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj, hodhi akuza për koncesionin e rrugës Milot-Fier, duke theksuar se është një nga vendimet më korruptive dhe që vjedh më shumë qytetarët shqiptarë.

1.2 miliardë euro është kosto e fryrë, deri në 6 fish më e lartë se bypass i Fierit, në mënyrë që tarifa e udhëtimit të jetë e lartë dhe ata që janë përfshirë në këtë aferë të pistë, të pasurohen akoma më shumë duke vjedhur qytetarët shtoi Alibeaj.

Sipas Alibeaj, projekti Milot-Fier është bërë me urgjencë dhe është trajtuar si një plan i vërtetë grabitje.

Lexoni dhe kete

DYSHIMET PËR NUMËRIMIN E VOTAVE

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, bëri me dije do të ketë këqyrje …