PD: QEVERIA NXJERR PENGESA BUROKRATIKE

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Eno Bozdo, ka shprehur shqetësimin se qeveria nxjerr pengesa burokratike për të papunët që duhet të përfitojnë ndihmën financiare.

Sipas Bozdos në formular punonjësve u kërkohet e-mail personal kur kompanitë konstatojnë se shumica e tyre nuk kanë. Madje ka dhe punonjës që nuk kanë as nr. e celulari.

Lexoni dhe kete

ULQINAKU: RAMA DHE RILINDJA JANE TASHME E SHKUARA E ZEZE E KETIJ VENDI

Nga Izmira UlqinakuFryma e shpresës dhe e besimit te Partia Demokratike dhe opozita ndjehet në …