PD: “RAMA KERKON TE COJE NE STRASBURG AVOKATIN E TIJ PA I BERE VETTING-UN”

Partia Demokratike ka akuzuar Qeverinė se nė mungesė tė plotė transparence po pėrzgjedh tre kandidatėt qė do ti propozojė Kėshillit tė Europės si gjytarė tė Shqipėrisė nė Gjykatėn Europiane tė tė Drejtave tė Njeriut. Nėnkryetari i Komisionit tė Posaēėm pėr reformėn nė drejtėsi, Oerd Bylykbashi, kėrkoi qė edhe kandidatėt pėr nė Strasburg ti nėnshtrohen ligjit tė vlerėsimit tė gjyqtarėve.

Partia Demokratike ka denoncuar atė qė e cilėsohen pėrpjekjen e parė tė Qeverisė pėr tė vėnė nėn kontroll gjyqėsorin edhe pas reformės nė drejtėsi.

Oerd Bylykbashi, nėnkryetar i Komisionit tė Reformės akuzoi Qeverinė se nė mungesė tė transparencės ka nisur pėrzgjedhjen e  kandidatėve qė do tė votohen pėr postin e gjyqtarit qė pėrfaqėson Shqipėrinė nė Gjykatėn Europiane tė sė Drejtave tė Njeriut.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NƋ ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARƋT TƋ SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorĆ« tĆ« zonĆ«s sĆ« Levanit tĆ« …