PD: Rama po hakmerret ndaj shkodraneve!

Partia demokratike dega Shkodėr ka reaguar pas pėrgjigjes sė kryeministritė Rama dhėnė banorėve qė do u prishen banesat pranė stadiumit “Loro Borici”. Sipas kreut tė PD- sė Ramiz Ēobaj pėrgjigja dhėnė banorėve ishte ironike dhe ndėrhyrja e INUK- ut pėr shembjen e banesave ėshtė terėsisht hakmarrje e Ramės ndaj qytetarėve shkodran.

 

Mė pas Ēobaj ka reaguar edhe ndaj dhunės sė policisė pėr heqjen e pankartave protestuesve, Sipas kreut tė selisė blu nė Shkoder, policia ka si qėllim futjen e njerzve nė burg me qėllim frikėsimin e tyre, por kjo situatė sipas Ēobajt rrit zemėrimin e qytetarėve.

Njė ditė mė parė Ndėrsa pritej mbėrritja e kryeministritė Rama pėr shpėrndarjen e certifikatave e legalizimit nė Shkoder, banorėt e 30 objekteve tė cilat priten tė prishen pėr ndėrtimin e parkingut tė stadiumit janė pėrplasur fizikisht me policinė. Shkak ėshtė bėrė marrja e pankartave nga ana e policisė.

Lexoni dhe kete

PARTIA SOCIALISTE FESTON 27-VJETORIN E THEMELIMIT

12 Qershori shĆ«non njĆ« datĆ« tĆ« veƧantĆ« pĆ«r PartinĆ« Socialiste nĆ« vendin tonĆ«. ƋshtĆ« data …