PD- SHKODER: BAZHDARI PRESION NDAJ MESUESVE!

Deklarata PD- se:

Jemi ktu pr t denoncuar faktin se Drejtoria Arsimore Rajonale Shkodr sht vn totalisht n shrbim t kandidats s majt pr Kryetare t Bashkis Shkodr. Nj msuese e nj nga shkollat e Shkodrs, pjes e stafit t ngusht t Keti Bazhdarit urdhron n emer t kandidats drejtort e shkollave t Shkodrs t drgojn database-in e gjith organiks s msueve me numrat e kontaktit dhe me qndrat e votimit.

Nj presion I hapur I ndaj gjith punonjsve t arsimit. Ndrsa nga numri 069 70 80 980 gjat dits s djeshme jan kontaktuar t gjith msuesit e Shkodrs n emer t Fondacionit Caty Foundation pr nj takim me Keti Bazhdarin kandidaten e s majts pr Kryetare t Bashkis Shkodr. Fondacion ky I krijur pr t bler voten e Shkodranve. E gjitha kjo bht me qllim presionin politik ndaj msueve t Shkodrs.

Ne disponojm e-mailet e drguara nga msuesja pjes e shtabit electoral t Keti Bazhdarit dhe urdhrat q ju lshon drejtorve t shkollave, po n emr t kandidats. Kjo tregon qart se deri ku ka shkuar arrogance e pushtetit t ksaj qeverie e cila v n shrbim t nj grupi personash do gj e do knd. Me t vetmin qllim marrjen e pushtetit me t gjitha mjetet, qoft edhe me dhun.

Demokratike e Shkodrs denoncon hapur presionin ndaj msuesve dhe I bwnw thirrje Drejtoreshws sw Arsimit Shkodwr dhe Ministwrs sw Arsimit tw qwndroj larg shantazheve politike ndaj mwsuesve tw Shkodrws, por t zbatoj ligjin dhe t vihet n shrbim t arsimit.

Lexoni dhe kete

2 MIJË PROTESTUES NGA SHKODRA PËR PROTESTËN E OPOZITËS

Rreth 2 mijë protestues janë nisur nga Shkodra për protestën e opozitës në Tiranë. Shifra …