Thursday , 1 October 2020

PD SHKODĖR HAP ZYRTARISHT FUSHATĖN ELEKTORALE

Kandidatja e Partisė Demokratike Voltana Ademi ka ēelur zyrtarisht fushatėn elektorale. Nė njė tubim madhėshtor ku mblodhi mijėra qytetarė dhe simpatizantė tė PD-sė tė cilėt u bashkuan nėn moton e fitores. Nė sheshin “Luigj Gurakuqi” kandidatja Voltana Ademi tha se dyshja Rama-Meta kanė varfėruar shqiptarėt dhe shkodranėt. Ndėrsa premtoi se nė krye tė bashkisė Shkodėr do tė punojė me transparencė ku qytetari do tė jetė i pari.

Ademi vjen nė kėtė kandidim me njė eksperiencė tė gjerė nė pushtetin lokal, ku kėtė e sheh si njė avantazh pasi i di mirė problemet e qytetarėve shkodranė. Hapja e fushatės elektorale e Partisė Demokratike ka qenė njė ogur i mirė ku mijėra  qytetarė kanė mbushur sheshin nė mbėshtetje jo vetėm tė Ademit pėr tė qenė nė krye tė bashkisė por edhe tė Partisė Demokratike. E pranishme nė hapjen e fushatės ka qenė edhe deputetja Jozefina Topalli. Voltana Ademi falenderoi tė gjithė Shkodrėn pasi me vėrshimin e tyre nė shesh treguan se Shkodra  do t’i japė mė 21 qershor fitoren e padiskutuar Partisė Demokratike. Hapja e fushatės elektorale tė Partisė Demokratike u transmetua direkt nė Televizionin Rozafa.

 

Lexoni dhe kete

BASHA THIRRJE RAMƋS: ZBATO PLANIN E PD PƋR RIMƋKƋMBJEN

Kreu demokrat, Lulzim Basha, pas pĆ«rfundimit tĆ« takimit me biznesin e vogĆ«l nĆ« njĆ« dalje …