PD SHKODER: RAMA DEKLAROI SE KETI BAZHDARI ESHTE ASKUSHI!

DEKLARATA PD

Sot kryeministri Rama bllokoi t gjitha rrugt e Shkodrs me postblloqe policie dhe me paranoj.Ky bllokim u b pr t deklaruar q Keti Bazhdari ishte Askushi. sht nj pike q jemi t gjith dakord Zoti Kryeministr, sht askushi nse do ti referohemi konkretisht prejardhjes nga ti vjen.

Por reagimi jon i referohet mosnjohjes tnd t stisur ndaj ish deputetes s Partis Demokratike, sot kandidates s nderuar pr Bashkin e Shkodrs znj. Voltana Ademi.Sigurisht q zonja Voltana njihet nga gjithkush, por e dime mire edhe nga Ju. sht ajo parlamentare q ka mbajtur fjaln e saj do t enjte n parlament.sht ajo parlamentare q ka denoncuar pr njerzit q ju i hodht dhunshm n rrug nga zyrat e administrats.

Voltana Ademi ka ngritur zrin pr taksat e larta, dhunn policore,Ju ka denoncuar Ju dhe qeverin tuaj pr trajtimin diskriminues q keni patur kundrej do personi n pamundsi pr t paguar nj fatur elektrike.Zonja Ademi ka denoncuar duke argumentuar profesionalisht Reformn territoriale.

Ju sigurojm q kto denoncime sjan biseda kafeje apo krushqie.

Ose ju keni nj memorie t shkurtr ose memoria juaj sht selektive, sepse ju keni harruar edhe kur Znj Ademi Ju ka trhequr vmendjen pr shtitjen tuaj n plazhin e Velipojs. Por si duket problemet tuaj shndetsore spo ndalen ve tek memoria por edhe tek aryeja. Kujdes zoti Kryeministr sepse elsat e stadiumit sjan t asnj qeverie por t qytetarve t Shkodrs. Kurse elsat e Bashkis s Shkodrs sigurisht q zoti Luka do tia dorzoj zonjs Ademi.

 

Lexoni dhe kete

BASHA, TAKIM ME DHOMËN E TREGTISË DHE INDUSTRISË

Kryedemokrati Lulzim Basha është takuar këtë të dielë me Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë për …