Sunday , 23 February 2020
Breaking News

PD SHKODER: RAMA DEKLAROI SE KETI BAZHDARI ESHTE ASKUSHI!

DEKLARATA PD

Sot kryeministri Rama bllokoi tė gjitha rrugėt e Shkodrės me postėblloqe policie dhe me paranojė. Ky bllokim u bė pėr tė deklaruar qė Keti Bazhdari ishte Askushi. Ėshtė njė pike qė jemi tė gjithė dakord Zoti Kryeministėr, ėshtė askushi nėse do ti referohemi konkretisht prejardhjes nga ti vjen.

Por reagimi jonė i referohet mosnjohjes tėndė tė stisur ndaj ish deputetes sė Partisė Demokratike, sot kandidates sė nderuar pėr Bashkinė e Shkodrės znj. Voltana Ademi. Sigurisht qė zonja Voltana njihet nga gjithkush,  por e dime mire edhe nga Ju. Ėshtė ajo parlamentare qė ka mbajtur fjalėn e saj ēdo tė enjte nė parlament.Ėshtė ajo parlamentare qė ka denoncuar pėr njerėzit qė ju i hodhėt dhunshėm nė rrugė nga zyrat e administratės.

Voltana Ademi ka ngritur zėrin pėr taksat e larta, dhunėn policore, Ju ka denoncuar Ju dhe qeverinė tuaj pėr trajtimin diskriminues qė keni patur kundrej ēdo personi nė pamundėsi pėr tė paguar njė faturė elektrike.Zonja Ademi ka denoncuar duke argumentuar profesionalisht Reformėn territoriale.

Ju sigurojmė qė kėto denoncime s’janė biseda kafeje apo krushqie.

Ose ju keni njė memorie tė shkurtėr ose memoria juaj ėshtė selektive, sepse ju keni harruar edhe kur Znj Ademi Ju ka tėrhequr vėmendjen pėr shėtitjen tuaj nė plazhin e Velipojės. Por siē duket problemet tuaj shėndetėsore s’po ndalen veē tek memoria por edhe tek aryeja. Kujdes zoti Kryeministėr sepse ēelėsat e stadiumit s’janė tė asnjė qeverie por tė qytetarėve tė Shkodrės. Kurse ēelėsat e Bashkisė sė Shkodrės sigurisht qė zoti Luka do t’ia dorėzojė zonjės Ademi.

 

Lexoni dhe kete

META: DO MARRIM ME QETƋSI ƇMONTIMIN E GRUSHTIT TƋ SHTETIT

PjesĆ«marrĆ«s nĆ« kĆ«tĆ« grusht shteti Ć«shtĆ« vetĆ« qeveria dhe gjysmĆ«-parlamenti. Presidenti Ilir Meta ka vijuar …