Monday , 28 September 2020

PD- SHKODER: VENDI DREJT ZGJEDHJEVE TE PARAKOHSHME

Partia demokratike dega Shkoder ka br analizn e zgjedhjeve lokale t 2015- s, ku kjo force politike arriti t merrte nj rezultat mjaft pozitiv duke fituar t dyja bashkit e ktij rrethi, n Shkoder dhe Vau Dejs.

Ka qn kryetari I PD- s Ramiz obaj ai I cili ka falenderuar kryesine e selis blu pr punn e br ndrsa ka krkuar q t prgatiten pasi vendi mund t shkoj n zgjedhje t parakohshme dhe si rrjedhoj fitorja n Shkodr duhet t prhapet n gjith Shqiprin.

M pas pa pranin e medias, kryesija e PD- s ka analizuar rezultatin e 21 Qershorit ndrsa kan evidentuar rezultatet e marra n t gjitha njsite vendore. Sipas drejtusve n zgjedhjet e ardhshme duhet prmirsuar dhe thelluar edhe m shum rezultatet e partis demokratike. Pjes e mbledhjes ishte edhe kryebashkiakja Voltana Ademi, si dhe deputetet Bushati e Kopliku ndwrsa mungonte ish- kryeparlamentarja Jozefina Topalli.

Lexoni dhe kete

META: KA MBETUR DHE PAK KOHË PËR TË REFLEKTUAR

Presidenti i Republikës Ilir Meta deklaroi sot se ka mbetur edhe pak kohë për të …