PD: SHQIPËRIA KTHEHET 15 VJET PAS, GJYSMA E POPULLSISË NË VARFËRI

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, përmes një deklarate nga selia blu, tha se Banka Botërore ka parashikuar situatë të rëndë ekonomike për Shqipërinë gjatë krizës së COVID 19. Mungesa e ndihmës nga qeveria po përhap varfërinë tek gjysma e shqiptarëve, duke e kthyer vendin 15 vjet pas tha Tabaku.

Sipas Tabakut, shpëtimi i vetëm është largimi i qeverisë së korruptuar dhe të paaftë të Edi Ramës.

Ndër të tjera, Tabaku thekoi faktin se janë me mijëra biznese në prag falimentimi.

Lexoni dhe kete

AMULI: RAMA PO MANIPULON SHQIPTARËT

Procesi me të cilin ka hyrë PD është mëse i qartë dhe përzgjedhja e kandidatëve …