Sunday , 17 January 2021

PD TJETËR DENONCIM PËR RINDËRTIMIN

Sekretari i PD për Çështjet Ligjore, Çlirim Gjata, ka shkuar në Thumanë për të denoncuar vjedhjen e fondeve të Rindërtimit për shkollën ”Ramazan Jangozi” sipas PD.

Gjata thotë se pak muaj para tërmetit shkolla u rikonstruktua me 587 milionë lekë, teksa pak javë më vonë tërmeti e dëmtoi dhe fadromat e rrafshuan për të fshehur vjedhjen e parë.

Sipas Gjatës, deri tani në këtë shkollë janë kryer 30% e punimeve, ndërsa paralajmëron se shumë shpejt hajdutët do të dalin para drejtësisë.

Lexoni dhe kete

PD DENONCON NGA ZONAT E PËRMBYTURA NË LEZHË

Përfaqësuesit e PD, Lindita Metaliaj dhe Belind Këlliçi, ishin me banorë të prekur nga përmbytjet …