Thursday , 6 October 2022

PD ZYRTARIZON VOLTANA ADEMIN PER SHKODREN

Tashm sht zyrtare. Dy gra do t jen prball n garn elektorale pr t marr drejtimin e bashkis m t madhe t veriut, pr 4 vitet e ardhshme.Partia Demokratike zyrtarizoi kandidaturn e saj pr bashkin e Shkodrs. Deputetja e PD-s, prefekte e qarkut t Shkodrs, n kohn e Berishs, Voltana Ademi do t jet prball Keti Bazhdarit n garn elektorale t 21 qershorit 2015.

Emri i Voltana Ademit, ishte prfolur kto dit si kandidate e mundshme dhe ajo bhet gruaja e dyt q zyrtarizohet nga radht e PD pr garn n zgjedhjet lokale. Propozimi pr kandidaturn e Ademit erdhi fillimisht nga deputetja e PD Mesila Doda e cila u shpreh senj gar midis Bazhdarit dhe Ademit do t jepte shembullin e nj fushate pa kriminel e t fort, si dhe do t tregonte se grat i shrbejn komunitetit m shum se burrat politikan.

Voltana Ademi ka mbajtur postin e nnkryetares s Bashkis Shkodr, ndrsa n vitet 2007 2011 ka punuar si kshilltare pran Kshillit t ksaj Bashkie. Ademi n vitet 2011-2013 ishte Prefekte e Qarkut Shkodr dhe n zgjedhjet e 23 qershorit 2013 sht zgjedhur deputete e PD-s n kt qark. TASHME Ademi do te kandidoje me Keti bazhdarin per postin e kryetares se bashkise se Shkodres.

Lexoni dhe kete

HAPJA E NEGOCIATAVE, NGRIHET FLAMURI I BE PARA KRYEMINISTRISË

Në godinën e kryeministrisë është ngritur këtë të mërkurë flamuri i BE-së pas hapjes së …