PDIU FUSHATE ANETARSIMESH NE LEZHE

Dy forcat e mėdha politike e kanė kaluar disa herė vijėn e kuqe dhe sot duhet tė bashkohen pėr tė votuar reformėn nė drejtėsi, pėr tė bėrė pėr herė tė parė drejtėsi nė kėtė vend. Deklarata u bė nga kryetari i PDIU Shpetim Idrizi nė takimin qė zhvilloi me simpatizantėt nė Lezhė, ku i ftoi tė bėhen pjesė e strukturave.

Shpetim Idrizi: “Dikush u ka thėnė miqve tanė ambasadorė mos kaloni vijėn e kuqe. Unė sot po ju them nga ky podium nė emėr tė PDIU-sė. Boll kaluat vizėn e kuqe votoni reformėn nė drejtėsi, pėr tė bėrė pėr ehrė tė parė drejtėsi pėr kėt vend.

Deputetja Mesila Doda tha se PDIU do ta votojė reformen nė drejtėsi.Do ta votojmė pa tjetėr reformėn nė drejtėsi. Tė mos harrojmė qė askush nuk mund tė fusė nene tė ndryshme brenda reformės tė cilat cėnojnė familjen. Kėrkohet qė bashkė me reformėn sot tė thuhet qė neve duhet patjetėr ti japim mundėsi atyre qė kanė orientim tė ndryshėm seksual. Jo ne jemi pėr familjen dhe nuk mund tė pranojmė dot qė martesa dhe familja tė preket ”

Takimi i PDIU nė Lezhė u mbajt nė kuadėr tė organizimit tė kėsaj force, nė funksion tė zgjedhjeve tė ardhshme.

Lexoni dhe kete

MEDIU: NƋ ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARƋT TƋ SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorĆ« tĆ« zonĆ«s sĆ« Levanit tĆ« …