Breaking News

PENSIONISTËT NË TREG PËR TË BËRË PAZAR

Nuk kemi leje por duhet të dalim të blejmë furnizimet për shtëpinë, ndërsa ka nga ata që shprehen se kanë aplikuar por nuk kanë marrë konfirmimin.

Ka dhe pensionistë që dalin në rrugë me justifikimin se s’kanë asnjë që ta nxjerrin për të blerë gjërat e tyre të nevojshme. Është kjo panorama në tregjet e Shkodrës gjatë pardrekes së të hënës.

Qarku i Shkodrës deri më tani ka shënuar 10 të prekur nga koronavirusi. Po kjo nuk i pengon qytetarët që të nisin ditën duke bërë pazar pas mbi 24 orësh izolim.

Lexoni dhe kete

BASHA, TAKIM ME PUNONJËS TË FASONERIVE

Kryedemokrati Lulzim Basha zhvilloi këtë të enjte një takim me punonjës së fasonerive në Fushë …