Wednesday , 1 April 2020
TE MOSHUARIT NE RRADHE PER PENSIONET - Pensioniste, duke mbajtur rradhe per te terhequr parate e tyre ne sportelet e nje nga pikave te shperndarjes se pensioneve. Prej disa ditesh Posta Shqiptare eshte duke aplikuar nje nje procedure te re te sherbimit te pageses se pensioneve.

PENSIONISTËT SENSIBILIZOHEN ME TË PREKURIT NGA TËRMETI

Edhe pensionistët sensibilizohen me familjet e prekura nga tërmeti. Të pyetur nga Tv Rozafa, ato shprehën se edhe nëse nuk do ketë shpërblime për festat e fundvitit për to nuk është problem, pasi vendi ndodhet në një situatë aspak të mirë dhe e rëndësishme është që këto familje të strehohen. Edhe pse ka edhe prej atyre që theksojnë se pensionet janë të vogla.

Një veprim vërtetë për tu vlerësuar nga këto të moshuar.

Lexoni dhe kete

SITUATA NË BASHKINË SHKODËR, REAGON PËRSËRI ADEMI

Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi ka reaguar sërish për situatën në Bashkinë Shkodër nga Koronavirusi. …