“PER ZBATIMIN E REFORMES NE DREJTESI DUHET FITUAR BESUESHMERIA”

Shqiperia dhe sistemi gjyqesore kane nevoje per nje reformim te thelle. Keshtu u shpreh nga Malesia e Madhe, ish-presidenti i Shqiperise, Bujar Nishani. Sipas Nishanit, reforma duhej te kishte nisur nga ato gjyqtare dhe prokurore qe kane marre pjese ne gjykime politike gjate regjimit komunist. Por, per Nishanin gjate kryerjes se reformes ne drejtesi duhet fituar edhe besimi i popullit.

Kesisoj per kryerjen e reformes ne drejtesi kryesorja eshte besueshmeria, e cila ne fakt sipas Nishanit po cenohet.

Me tej, Nishani u ndal per te komentuar edhe protesten qe do te organizohet nga opozita me 27 Janar.

Nishani nenvizoi se protesta pritet te jete masive duke marre parasysh edhe ankesat e shumta te qytetareve ndaj qeverise.

Lexoni dhe kete

PAA NIS PERGATITJET PER ZGJEDHJET LOKALE

Nga shkodra Partia Agrare Ambientaliste ka nisur përgatitjet për zgjedhjet lokale të 2019, në takim …