Saturday , 14 December 2019

PERAHET KOALICIONI, TE MAJTET VOTA PRO HADRIT!

Ashtu sic tashm sht br tradit, nj pjes e kshilltarve t koalicionit t majt edhe n mbledhjen e radhs s kshillit bashkiak kan votuar pro propozimit t kryetarit t kshillit t bashkis Xhemal Bushati pr t votuar Suel Hadrin si sekretar i prgjithshm i kshillit bashkiak. Fillimisht propozimi i Bushatit u shoqrua me debate.

 

Suel Hadri u zgjodh me 39 vota pro dhe vetm 8 kunder nga 47 keshilltare qe ishin ne salle. Tashm n kshillin e bashkis PS dhe LSI votojn ndryshe edhe pse jan n koalicion. Nga nj prllogaritje e thjesht Hadri arriti t merrte 13 vota majtas ndonese ne fillim keshilltaret e koalicionit t majte ishin kunder ktij propozimi. Nuk eshte hera e pare ne fakt qe votat e te majteve ne keshillin bashkiak prcahen pr kandidaturat e djathta.Nj tjetr pik e rendit t dits q ka shkaktuar debate ka qn Projekt vendimi Pr miratimin e strukturs, numrin dhe antarve t komisioneve t prhershme t kshillit bashkiak Shkoder.

 

Gjat mbledhjes s kshillit bashkiak sht br edhe plotsimi i vendit vakant t kshilltarit Arben Gjuraj, i cili ka dhn dorheqjen dhe n vend t tij sht futur Anita Amuli.

Lexoni dhe kete

“8 DHJETORI, DITA E RINISË”, BASHA: TË ÇLIROJMË SHQIPËRINË NGA KTHETRAT E KORRUPSIONIT

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e kujton ndryshe këtë 8 Dhjetor, teksa vendi ndodhet …