PERĒAHET KOALICIONI, TE MAJTET VOTA PRO HADRIT!

Ashtu sic tashmė ėshtė bėrė traditė, njė pjesė e kėshilltarėve tė koalicionit tė majtė edhe nė mbledhjen e radhės sė kėshillit bashkiak kanė votuar pro propozimit tė kryetarit tė kėshillit tė bashkisė Xhemal Bushati pėr tė votuar Suel Hadrin si sekretar i pėrgjithshėm i kėshillit bashkiak. Fillimisht propozimi i Bushatit u shoqėrua me debate.

 

Suel Hadri u zgjodh me 39 vota  pro dhe vetėm 8 kunder nga 47 keshilltare qe ishin ne salle. Tashmė nė kėshillin e bashkisė PS dhe LSI votojnė ndryshe edhe pse janė nė koalicion. Nga njė pėrllogaritje e thjeshtė Hadri arriti tė merrte 13 vota majtas ndonese ne fillim keshilltaret e koalicionit tė majte ishin kunder kėtij propozimi. Nuk eshte hera e pare ne fakt qe votat e te majteve ne keshillin bashkiak pėrcahen pėr kandidaturat e djathta. Njė tjetėr pikė e rendit tė ditės qė ka shkaktuar debate ka qėnė Projekt – vendimi “Pėr miratimin e strukturės, numrin dhe anėtarėve tė komisioneve tė pėrhershme tė kėshillit bashkiak Shkoder”.

 

Gjatė mbledhjes sė kėshillit bashkiak ėshtė bėrė edhe plotėsimi i vendit vakant tė kėshilltarit Arben Gjuraj, i cili ka dhėnė dorėheqjen dhe nė vend tė tij ėshtė futur Anita Amuli.

Lexoni dhe kete

PD: PROJEKTI FANTAZƋM MILOT ā€“ FIER

NĆ« njĆ« dalje pĆ«r mediat, ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj, hodhi akuza pĆ«r koncesionin e …