Wednesday , 18 September 2019

PRCILLET PR N BANESN E FUNDIT AT KONSTANTIN PISTULLI

sht kremtuar mesha e shenjt n nderim t AtKonstantin Pistullit, i cili ishte i fundmi i brezit t etrve Franeskan t Shqipris t cilt pr 50 vite me radh provuan mbi kurrizin e tyre persekutimin komunist dhe prkundr shtypjes dhe vuajtjeve i qndruan besnik fes dhe atdheut. T pranishm gjat ksaj meshe ishin shum meshtar nga vendi por jo vetm. At Hil Kabashi, ipeshkv katolik n jug t vendit vlersoi kontributin q At Kostandin Pistulli dha ndr vite.

M tej ka folur dhe meshtari i kishs franeskane, i cili ka falenderuar t gjith q ndihmuan at kostandin pistullin n momentet m t vshtira t tij.

T pranishm n meshn e mbajtur pr shpirtin e At Konstantin Pistullit ishin dhe figura t rendsishme t Partis Demokratike. Pas meshs n kishn franeskane meshtart dhe besimtart e shumt jan drejtuar pr n varrezat e fretnve tek Arra e Madhe, ku dhe sht varrosur. At Kostantini pushofsh ne paqe.

Lexoni dhe kete

DITA BOTËRORE E NDËRGJEGJËSIMIT PËR LIMFOMAT

15 shtatori ka shënuar ditën botërore të ndërgjegjësimit për limfomat. Limfoma është kanceri që prek …