Friday , 23 October 2020

PERCILLET PER NE BANESEN E FUNDIT GILMAN BAKALLI

Shkodra ka percjelle me dhimbje per ne banesen e fundit intelektualin, ish- deputetin e partise demokratike Gilman Bakalli.Qindra miq, kolege dhe qytetare te ndjerit kane percjelle ngushllimet e tyre ne homazhet qe u bene ne hollin e bashkise Shkoder.

 

Te paket kane qene figurat politike, megjithate kolege dhe studente te EUT ishin perkrah familjareve per te ndare dhimbjen e humbjes se intelektualit Gilman Bakalli i cili nderroi jete ne moshen 49-vjecare.

Gilman Bakalli u percoll per ne banesen e fundit duke lene mas nje karriere te pasur kryesisht publicistike, te mendimit te lire, mendim te cilin Gilmani e tha deri ne ditet e fundit te jetes.

Lexoni dhe kete

100-VJETORI I LINDJES SË SHËN GJON PALIT TË DYTË

Kisha Katolike Shkodër ka organizuar një meshë pasditën e së enjtes me rastin e 100-vjetorit …