Saturday , 25 November 2017

PERDORIMI I ANTI-BIOTIKEVE PER FEMIJET, EFEKTET ANESORE

Ulja e temperaturave ka shenuar nje rritje te vizitave prane spitalit rajonal te Shkodres. E reparti me i prekur eshte ai i peditrise, ku i ftohti ndikon me shume tek femijet. Shefja e ketij reparti, Greta Naraci, kerkon nga prinderit per femijet edhe pse kane temperature te mos fillohet menjehere perdorimi i anti-biotikeve, sepse kane edhe efektet anesore. Naraçi nder te tjera, thekson se e rendesishme eshte higjiena e ambjentit dhe temperaturat ku qendrojne femijet.

Naraçi ne fund tregon se momentalisht nuk egziston frika per rikthimin e virozave te gripit, sic ndodhi nje vit me pare, edhe pse kujdesi duhet te jete maksimal nga ulja e temperaturave qe mund te ndodhe ne ditet ne vazhdim.

Lexoni dhe kete

6000 BIZNESE RREZIKOJNE TE MBYLLEN NGA SKEMA E TVSH-se

6 mijë biznese të vogla. rrezikojnë të mbyllen nëse përfshihen në skemen e TVSH-së, është …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin