Friday , 23 October 2020

PERFAQESUESIT E KOMUNITETEVE FETARE UROJNE

Perfaqesuesit e myftinise Shkoder kane pritur vizita per rreth 2 ore. Komunitete fetare kane qene te paret te cilet kane uruar besimtaret mysliman ne festen e kurban bajramit.Arqipeshkevi imzot Angelo Massafra si dhe drejtuesit i kishes Ortodokse At Nikolla Petani dhane mesazhin e paqes dhe harmonise teksa u luten per me shume mbaresi ne te gjithe boten.Lutja ne diten e kurban bajramit eshte fokusuar tek harmonia nder-fetare e cila ne Shkoder mbizoteron.

 

Lexoni dhe kete

MANASTIRLIU: BRENDA VITIT PËRMBUSHIM ANGAZHIMIN PËR MAMOGRAFI NË ÇDO SPITAL RAJONAL

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, nga Lezha deklaroi se brenda vitit do …