Tuesday , 18 February 2020
Breaking News

PERFAQESUESIT E PD, VIZITOJNE BIZNESET NE LEZHE

Rënie e fuqise blerese dhe taksa të larta ishim shqetësimet që paraqiten tregtaret e Lezhës, para përfaqësuesve të Partisë Demokratike. Këta të fundit vizituan bizneset përgjatë bulevardit “Gjergj Fishta”, duke dëgjuar nga afer shqetesimet e tyre.

Ish-Deputetet e Partisë Demokratike Andon Frrokaj dhe Lindita Metaliaj u shprehen se biznesi po kalon një situatë të vështire, ndërsa prezantuan programin për biznesin kur forca e tyre politike të vijë në pushtet.

Partia Demokratike ka prezantuar një plan me 5 pika për të lehtesuar biznesin nga pasojat e tërmetit të 26 nëntorit.

Lexoni dhe kete

75-VJETORI I KRYENGRITJES ANTI-KOMUNISTE TË KËLMENDIT

Partia Demokratike ka kujtuar 75 vjetorin e kryengritjes anti-komuniste të Kelmendit, si një lëvizje opozitare …