Monday , 28 September 2020

PERFUNDOJNE KARNAVALET 2016!

Reshjet e shiut nuk kane ndikuar aspak ne atmosferen e karnavaleve. Qindra qytetare jane mbledhur ne sheshin perpara bashkise Shkoder teksa kane shijuar nje mbremje te vecante ne perfundim te karnavaleve. Me heret shetitja ne rruget e qytetit eshte permbyllur me interpretimin e bandes se qytetit.Aktoria Rita Gjeka njeheresh edhe organizatore e karnavale 2016 eshte shprehur e entuziazmuar per atmosferen e krijuar

Si sht simbolika e ksaj feste, organizatoret nuk kursyen thumbimet kryesisht pr politikn dhe paradokset q kan prfshir vendin ton.Pas prformancave artistike t nxnsve t shkollave, grupeve t t rinjve dhe bands frymore t qytetit, n mbyllje u dogj dordoleci, simbol i s keqes e q shnon nisjen e nj periudhe t re, q shpresohet t jet m e mir se ajo q lame pas.E nisur q n vitin 1860, sot festa e karnavaleve ka krijuar profilin e saj duke u shndrruar ndr me t dashurat pr qytetart e Shkodrs.

Lexoni dhe kete

TURIZMI KULTUROR NË SHKODËR DREJT ZEROS

Një nga sitet më atraktive turistike sic është Kalaj Rozafa e Shkodrës, këtë vit është …