Tuesday , 21 November 2017

PERFUNDON MBLEDHJA E QEVERISE “RAMA 2” NE VELIPOJE

Ka përfunduar  mbledhja informale e qeverisë “Rama 2” në Velipojë, ministrant kanë qenë të rezervuar në deklaratat e tyre, por ndryshe nga një ditë më parë disa prej tyre nuk ngurruan të shprehen për mediat, qoft edhe me një falenderim….

E ndërsa vetë Kryeministri Rama pas mëngjesit me gazetarët vendosi që pjesën e mbetur të kohes para se të futej në mbledhje me ministrat ka kalonte në terracen e hotelit ku edhe ishin akomoduar….

Nga ana tjetër me një postim në rrjetin social vetë Kryeministri Edi Rama sqaron se program I qeverisë për katër vitet e ardhëshme është tashmë gati: “Gati për të nisur rrugën e re. Lehtësim drastik i burokracisë për qytetarët&biznesin. Fuqizim i shërbimeve. Rritje ekonomike mbi 5% në 2019” shkruan kryeminstri Rama. Të shtunen me 8 shtator Parlamenti I Shqipërisë do zhvilloi séance e parë konstituive ku edhe do bëhët betimi I deputeteve të rinjë, ndërsa do bëhet edhe votimi për qeverinë e re.

Lexoni dhe kete

ULQINAKU: BASHKEPUNIMI NGA BASHKIA NUK KA MUNGUAR, PROBLEM QEVERIA

Deputetja e PD- se ne Shkoder Izmira Ulqinaku ka dale ne nje deklarate per shtyp …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin