Monday , 24 February 2020

Pergjaket 8 Marsi, burri vret gruan me pas veten!

Dita e 8 Marsit ėshtė pergjakur nė Malėsinė Madhe, taksa njė 30 vjeēare ėshtė ekzektuar mė armė zjarri nga bashkėshorti i saj, i cili nė fund ka vendosur t’i japė fund edhe jetės sė tij. Tragjedia ka ndodhur mesditen e sė dieles nė fshatij Aliaj komuna Kastrat, ku 35 vjeēari Pal Isufaj pas njė konflikti verbal ka qėlluar me armė zjarr tip pistoletė gruan e tij 30 vjeēaren Dorina Isufaj. Kjo e fundit ka gjetur vdekjen e menjėhershme, ndėrsa 35 vjeēari me tė njėjtėn armė ka vrarė edhe vete.

Ngjarja e rėndė ka nodhur nė njė rrugė dytėsore nė fshatin Aliaj. Ēifti Isufaj I cili kishte 3 fėmijė mengjesin e sė dieles kishin dalė pėr tu sqaruar njėri- me tjetrin pasi pėrpara disa ditėsh nga konfliktet nė cift, 30 vjecarja ishte larguar nga banesa. Palė Isufaj ka marrė bashkėshorten nė automjetin e tij dhe ėshtė future nė njė rrugė dytėsore pranė fshatit Aliaj.

Nė kėtė moment kanė rinisur debatet, dhe ky I fundit ka nxjerrė pistoletėn tip TT dhe ka qėlluar nė kokė bashkėshorten. Mė pas 35 vjecari ka qėlluar edhe veten. Kanė qėnė banorė tė zonės tė cilėt kanė dėgjuar krismat dhe I janė afruar automjetit ku kanė parė trupat e pajetė, dhe kanė njoftuar policinė. Me tė mbėrritur nė vendngjarje efektivėt e policisė kanė gjetur trupat e pajetė ndėrsa kanė nisur hetimet dhe kanė mbledhur proavt materiale, disa gėzhoja pistoleta si dhe armėn e krimit. Burime paraprake bėjnė me dije se xhelozia ėshtė motiv i kėtij krimit tė rėndė qė shokoi banorėt e zonės.

Lexoni dhe kete

AKSIDENTOHET I MOSHUARI NE SHKODER

NjĆ« i moshuar Ć«shtĆ« aksidentur teksa po ecte me motorcikletĆ«. Aksidenti ka ndodhur nĆ« kryqĆ«zimin …