Wednesday , 27 June 2018

PERGJAKET NATA E NDERRIMIT TE VITEVE NE LEZHE

Nata e ndërrimit të viteve është përgjakur nga një aksident rrugor në Lezhë.Një 50-vjeçar nga Dibra humbi jeten, pasi u përplas nga një automjet në rrugen e kombit në segmentin Milot-Rrëshen, pranë Ures me Harqe.Aksidenti ndodhi rreth ores 19:00 të së dieles, ndërsa viktime mbeti shtetasi me iniciale V.V.

Ky i fundit u aksidentuar teksa po kalonte rrugen nga një automjet tip “BENZ” me targa UZAO9 me drejtues shtetasin me iniciale G.T. 28-vjeç nga Kukesi.Goditja ka qenë e fortë duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme 50-vjeçarit, ndërsa drejtuesi i automjetit që shkaktoi aksidentin u shoqërua në komisarita për të sqaruar rrethanat e ngjarjes.Nga hetimet paraprake rezulton se ndërpreja e menjëhershme e rruges nga viktima është bërë shkak për aksidentin.

Lexoni dhe kete

OFRON RYSHFET, ARRESTOHET NGA POLICIA E LEZHES

Një tjetër rast i mitdhënies është goditur nga policia e Lezhës. Një shtestas i ka …