Wednesday , 27 October 2021

PËRJASHTIMI I BERISHËS NGA GRUPI PARLAMENTAR I PD, REAGON DEPUTETI GJEKMARKAJ

Deputeti i PD-së, Agron Gjekmarkaj, ka komentuar këtë të hënë vendimin e kreut të demokratëve, Lulzim Basha, për përjashtimin e Sali Berishës nga grupi parlamentar.

Ky vendim erdhi pasi Berisha u shpall non-grata nga SHBA-të.

Sipas Gjekmarkaj, nuk kishte mundësi tjetër Lulzim Basha apo PD-ja, pasi duket se ishte shtegu i vetëm për të kaluar.

Përjashtimi i Berishës nga grupi parlamentar i PD ka krijuar tension brenda partisë më të madhe opozitare në vend, si edhe akuza nga ish kryeministri në drejtim të kreut të PD.

Lexoni dhe kete

MBLEDHJA E KRYESISË SË PS

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur këtë të premte Kryesinë e Partisë Socialiste. Pas mbledhjes, Rama …