Wednesday , 26 June 2019

PERKUJTOHET 14 JANARI NE SHKODER

Këtë të hënë në Shkodër është përkujtuar 14 janari i vitit 1990. Në këtë datë disa të rinj të Shkodrës do nisnin organizimin për rrëzimin e bustit të Stalinit në Shkodër. Një datë që do shënonte edhe nisjen e një ere ndryshimesh në Shkodër e pasuar më pas me mbajtjen e meshës së parë në varrezat e Rrmajit dhe me lirinë e fesë në Shqipëri. Për këtë në Shkodër u organizua një aktivitet.

Edhe sot kemi një regjim që sundon dhe nuk drejton dhe shqiptarët kanë nevojë për Shkodrën shtoi Paloka. Sipas tij, Shkodra ka një rini që reagon dhe nuk e gjen kudo një të tillë.

Duhet të ngrihemi si në 14 janar të 1990 ndaj kësaj qeverie shtoi ndër të tjera Paloka.

Në këtë takim merrnin pjesë përfaqësues të Bashkisë Shkodër, deputetë të PD dhe mbështetës të kësaj force politike në Shkodër.

Lexoni dhe kete

DORËHIQET DREJTORI I BURGUT TË REÇIT

Ndryshime në burgun e Reçit në Malësi të Madhe. Kështu, drejtori i këtij burgu, Gëzim …