PERKUJTOHET 25-VJETORI I RREZIMIT TE BUSTIT TE ENVER HOXHES

Demokratet anti-komuniste kane perkujtuar daten 13 dhjetor. 25-vite nga rrezimi I bustit te Enver Hoxhes. Shoqata politike anti-komuniste ka vendosur korora me lule tek memoriali I 13-dhjetorit. Ne fjalen e tij kryetari I kesaj shoqate Luigj Curri tha se kjo date do te kujtohet gjithmone nga bijte dhe bijat e ketij qyteti.Me pas kurora jane vendosur edhe prane memorialit te 2 prillit. Anti-komunistet teksa kane kujtuar veshtiresite e asaj dite nuk kane nguruar qe te shprehin edhe zhgenjimet qe qeveria ofron sot e po ashtu edhe partia demokratike pasi ka lene larg saj pioneret e vertete te demokracise.Me 13 dhjetor t 1990-s ishte Shkodra qyteti i par n Shqipri i cili rrzoi bustin e diktatorit Enver Hoxha. Sot ne kete 25-vjetor mungonin shume figura te partise demokratike me perjashtim te ish kryebashkiakut Lorenc Luka dhe Kryetarit te PD-se Ramiz obaj. Megjithate ceremosia perkujtimore mblodhi shume deshmotare dhe anti-komuniste qe kane meriten kryesore mbi rrezimin e bustit te Enver Hoxhes.

Lexoni dhe kete

META JEP MESAZHIN E PRERË PËR POLITIKËN

Presidenti Ilir Meta i bën thirrje gjithë politikës shqiptare të mos humbasë më asnjë minutë …