PERKUJTOHET 574-VJETORI I BESELIDHJES SE LEZHES

Lezha ka përkujtuar 574-vjetorin e Besëlidhjes së princave Shqiptar.Në aktivitetin e organizuar me këtë rast merrte pjese dhe Presidenti i Republikes Ilir Meta, i cili sëbashku më parfasues të Qeverisë Shqiptare, Kosoves dhe autorite lokale vendosen kurora me lule në vendvarrimin e heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skëndërbeut.Presidenti Meta, u shpreh se amaneti i heroit tonë kombëtar duhet quar edhe më tej dhe së në këtë vit të skënderbeut duhet të tregojmë se mund ti qendrojmë këtij mesazhi.

Bashkimi në shërbim të vendit, ishte mesazhi që u përcoll nga përfasuesit e dy qeverive, ata politik dhe kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj.

Pavarsisht motit të keq në Lezhën që heroi kombetar Gjergj Kastrioti Skenderbeu themeloi shtetin e arbërit ndjehej kudo atmosfera e festes.

Lexoni dhe kete

PELEGRINAZHI NE KISHEN E “SHNA NDOUT” NE LAÇ

Të marten ne mbremje kulmuan ditet e pelegrinazhit në Kishen e “Shna Ndout” në Laç.Me …