PERKUJTOHET 75-VJETORI I ÇLIRIMIT TE LEZHES

Lezha ka përkujtuar 75-vjetorin e çlirimit nga pushtuesit nazifashist. Në nderim të kësaj dite veteran të luftes, pasardhes të familjave të dëshmoreve dhe përfasues të insitucioneve marshuan në bulevardin “Gjergj Fishta” dhe më pas vendosen kurora me lule e bënë homazhe pranë verrezave të dëshmoreve.

Kryetari i Bashkisë Lezhë Pjerin Ndreu vlersoi kontributen e të gjithë atyre që dhanë jeten që sot në jemi të lire. Përfaqësuesit e veteraneve thanë se Lezha ka dhënë një kontribut të rëndësishem në çlirimin e vendit.

Në këtë përvjeter të çlirimi të Lezhës ra në sy mungesa e deputeteve të qarkut si dhe parfaqesuesve të opozitës në këtë qytet.

Lexoni dhe kete

“FESTA E VELIPOJËS 2020”

Bashkia Shkodër ka organizuar këtë të shtunë “Festën e Velipojës 2020”. Një aktivitet që kishte …