Sunday , 17 February 2019

PERMBYLLET MUAJI KUSHTUAR “ZOJES SE KESHILLIT TE MIRE”

Pasditën e së premtës, besimtarët e krishterë të qytetit të Shkodrës kanë përmbyllur muajin kushtuar “Zojës së Këshillit të mirë”, Pajtores së Shqipërisë. Mesha e shenjtë u kremtua nga arqipeshkëvi i dioqezës Shkodër –Pult, Imzot Angelo Massafra. Në fjalën e tij, ai u ndal tek forca e madhe e besimit dhe mbrojtja që shqiptarët kanë gjetur edhe në ditët më të vështira tek figura amnore e Zojës.

Muaji Maj, që i kushtohet Zojës së Shkodres, mbledh çdo vit në kishën rrëzë kalasë qindra besimtarë në lutje për një jetë më të mirë.

Lexoni dhe kete

BOCETET E GJERGJ KASTRIOTIT EKSPOZOHEN NE AMBJENTET E QKF-se

Boçetet e Gjergj Kastriotit Skëndëbeut të punuara nga skulptor të ndryshem janë ekspozuar në ambjentet …