PERMBYTET IMAZHERIA NE SPITALIN E SHKODRES

Reshjet e shiut të dendura kanë përmbytur repartin e Imazherisë në Spitalin Rajonal të Shkodrës , i cili ndodhet në katin përdhesë të godinës së spitalit ku si shkak i reshjeve të ndendura uji ka depertuar në këtë repart duke shkaktur edhe probleme në punen e stafit mjeksor si dhe tek pacientet, të cilët është dashur të presi deri sa situata të normalizohet për tu diagnostikuar. Nuk raportohen deme në aparatura nga ana e personelit të spitalit. Pasi ndërhyrja në kohë ka bërë që të shmangen dëmet.

ka qenë vetë personeli i spitalit të Shkodrës që kanë ndërhyrë me mjete rrethanore në largimin e ujit, ndërsa po punohet në gjetjen e defekteve që kanë shkaktuar këtë përmbytje nga sistemi i kullimit të ujërave të bardha dhe të shiut në Spitalin rajonal të Shkodrës.

Lexoni dhe kete

TURIZMI MALOR NE MALESI TE MADHE, JA ÇFARE MUNGON

Turizmi malor ka qenë në fokus të emisionit “Mirëmëngjes” të kësaj të hënë në Tv …