Thursday , 24 September 2020

PERMBYTET SHKODRA NE ORET E MBREMJES

Shkodra eshte permbytur per disa minuta mbremjen e se henes.

Automjetet kane qarkulluar me shume veshtiresi ne rruget e qytetit pasi niveli I ujit ka qene rreth 10 cm. Reshjet intensive te shiut dhe era e forte kane bere qe Shkodra te jete ne kaos per disa minuta. Disa peme jane demtuar plotesisht

Prej ors 21:45 qyteti i Shkodrs u prfshi nga reshje shiu dhe vettima. Shtrengatat kane qene me intensitet te larte, ku deri ne mesnate metropoli verior ka patur te njejtin ritem te reshjeve.

Lexoni dhe kete

PASTRIMI I KANALEVE KULLUESE NË BASHKINË SHKODËR

Bashkia e Shkodrës vazhdon sipas planit të veprimit për vitin 2020, pastrimin e kanaleve kulluese …