Thursday , 27 January 2022

PËRMBYTJET, SITUATA E RËNDUAR DHE AKUZAT NDAJ QEVERISË

Vijon të përkeqësohet situata e përmbytjeve në Bashkinë Shkodër. Një gjë e tillë pranohet edhe nga kryebashkiakja Voltana Ademi, teksa janë mbi 3000 hektarë tokë nën ujë.

Ademi citoi ligjin për shpalljen e emergjencës civile dhe paralajmëroi se kjo situatë mund të zgjasë deri në pranverë.

Ajo foli edhe për argjinaturat, ndërkohë hodhi akuza ndaj qeverisë.

Ndër të tjera, Ademi bëri me dije se nuk ka pasur furnizim me koncentrat për gjënë e gjallë në këto zona.

Lexoni dhe kete

PROTESTA E BANORËVE, REAGON OSHEE SHKODËR

Pas protestës së banorëve të Hotit të Ri ka reaguar edhe OSHEE rajoni Shkodër. Kryeinxhineria …