PËRPLAS TË MOSHUAREN, LARGOHET ME SHPEJTËSI

Nje aksident ka ndodhur afer stacionit te trenit ne Shkoder. Nje mjet ka perplasur nje te moshuar e me pas eshte larguar nga vendi i ngjarjes. E moshuara edhte derguar ne spitalin e Shkodres ku po merr ndihmen e pare.

Mësohët se e moshuara ka qenë duke kaluar rrugën nga njëra anë në tjetrë kur është përplasur nga automjeti i cili edhe pse e ka parë të moshuarën nuk është ndalur por e ka përplasur. Nga ana tjetër ka nisur edhe hetimi nga ana e policisë për gjetjen e autorit të këtij aksidenti.

Nga sa mësohet është bërë i mundur identifikimi i targës së automjetit që ka përplasur të moshuaren.

Lexoni dhe kete

VIJON OPERACIONI PER KRIMET MJEDISORE NE LEZHE

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, shërbimet e Komisariatit …