PERPLASEN DY MAKINA, PLAGOSEN RENDE DY PERSONA

Dy përsona kanë mbetur të plagosur rëndë pas përplasjes së dy automjeteve. Aksidenti ndodhi paraditen e së premtes në superstraden Lezhë-Milot, në afërsi të kryqezimit të Shënkollit. Si pasojë e këtij aksidenti mbeten të plagosur shtetasit me iniciale K.F dhe F.K, të cilit ishin pasagjer në njërin nga mjetet që u përplas.

Të plagosurit janë transportuar menjëherë në spitalin e Traumes në Tiranë dhe ndodhen nën kujdesin mjekësor. Policia e cili mbërriti menjëherë në vendin e ngjarjes nisi hetimet për sqarimin e rrethanave të këtij aksidenti, ndërsa janë shoqëruar në komisariat dy drejtuesit e mjeteve të cilët po merren në pyetje.

Lexoni dhe kete

SHKODËR, ARRESTOHET NJË 29-VJEÇAR

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, si rezultat i shkëmbimit të informacionit me Departamentin …