Breaking News

PERPLASEN MOTORĒIKLETAT, 3 TE PLAGOSUR NE MES TYRE EDHE NJE RUMUNE

Njė tjetėr aksident i rėndė ka ndodhur nė qytetin e Shkodres por fatmirėsisht pa viktima  nė aksin Shkoder- Posttribė, pranė urės sė Bardhajve ndėrsa kanė mbetur tė plagosur 3 pėrsona nė mes tyre edhe njė shtetase rumune. Aksidenti ka ndodhur nė orėt e vona tė sė Hėnės kur pranė urės sė Bardhajve janė pėrplasur 2 motorcikleta. Sipasojė e pėrplasjes kanė mbetur tė plagosur Dede Pjetri 45 vjec, Nikolin Dakaj 27 vjec si dhe njė shtetase rumune 29 vjece me iniciale R. B.

Sipasoje e mungesės sė ndricimit dy motorcikletat qė lėviznin ne sense tė kundėrta janė pėrplasur njėra me tjetren, pasi ju ėshtė dhėnė ndihma e parė nga kalimtarėt e rastit dhe janė dėrguar nė urgjencėn e spitalit rajonal, policia e Shkodres ka bėrė arrestimin nė flagrancė tė 2 drejtuesve tė motorcikletave pėr “Shkelje e rregullave tė qarkullimit rrugor” dhe “Drejtimi i automjetit nė mėnyrė tė parregullt”, 45 vjecarit Dedė Pjetri dhe 27- vjecarit Nikolin Dakaj.

Sipas policisė sė Shkodres Arrestimi I tyre u bė pasi shtetasi Dedė Zefi duke drejtuar mjetin motorrēikletė tip “Yamaha” me targė SH366B dhe i pa pajisur me leje drejtimi nė vendin e quajtur “Ura e Bardhajve” ėshtė pėrplasur me mjetin motorrēikletė tip “Yamaha” me targė BB31087 me drejtues shtetasin Nikolin Dakaj i cili ishte i pa pajisur me leje drejtimi pėrkatėse dhe me pasagjere R.B, 29 vjeē, shtetase Rumune. Si pasojė e kėsaj pėrplasje janė dėmtuar 2 drejtuesit e mjeteve si dhe pasagjerja tė cilėt ndodhen nė Spitalin Rajonal Shkodėr jashtė rrezikut pėr jetėn. Edhe pse I pėrfunduar para pak muajsh, nė aksin Shkoder- Postrribe mungon terėsisht ndricimi ashtu sic ndodh nė pjesėn me tė madhe tė akseve nacionale nė Shkoder, duke u kthyer nė njė rrezik serioz pėr aksidente.

Lexoni dhe kete

LEZHE, SEKUESTROHEN ARME, MUNICIONE, EURO DHE BIZHUTERI

Nga forcat policore tĆ« Komisariatit tĆ« PolicisĆ« LezhĆ« nĆ« bashkĆ«punim me F.N.SH. ShkodĆ«r, nĆ« vijim …