Friday , 22 October 2021

PERPLASIN ME MAKINE DY PERSONA, DY NE PRANGA

Aksidenti pa pasoja qė ndodhi njė ditė mė parė nė Trush tė Shkodrės ka qenė tentative vrasje. Policia e Shkodrės sqaron se katėr tė rinj nga fshati Trush kanė dhunuar nė mėnyre barbare dy bashkėfshatarė tė tyre. Mėsohet se katėr tė rinjtė qė udhėtonin nė mjetet tip Benz me targė AA 304 OT me drejtues Femih Gjorreta, dhe mjetin tip Audi me targė DP 372 CG me drejtues Admir Gjorreta, i kanė dalė pėrpara duke i zėnė rrugėn dhe kanė pėrplasur njė motorēikletė tip nė tė cilin udhėtonin F.J. 31 vjeē, me pasagjer A.J. 19 vjeē. Si pasojė e pėrplasjes nga 2 automjetet, personat qė udhėtonin nė motorr kanė pėrfunduar nė kanal. Mė pas katėr tė rinjtė kanė zbritur nga makina dhe me shkop bejzbolli dhe mjete tė forta kanė ushtruar dhunė fizike ndaj tyre, duke u shkaktuar dėmtime tė rėnda.

Dy autorėt qė kanė shkaktuar aksidentin janė arrestuar, ndėrkohė janė shpallur nė kėrkim edhe dy persona tė tjerė. Pas ngjarjes policia ka arrestuar dy drejtuesit e mjeteve, Femih Gjorreten dhe Admir Gjorretėn dhe ka shpallur nė kėrkim dy tė tjerė.

Nė cilėsinė e provės materiale janė gjetur e sekuestruar dy automjetet e autorėve; motori i tė dėmtuarve; njė krehėr pistolete model 54 me 8 copė fishekė; njė shkop bejsbolli si dhe njė pistoletė manovėr. Materialet proceduriale iu referuan Prokurorisė Shkodėr.

Lexoni dhe kete

VRASESI I OFICERIT NE LEZHE KISHTE KALLEZUAR POLICINE PER DHUNE

21-vjeƧari Aldi Rama i cili ekzekutoi oficerin e krimeve nĆ« policinĆ« e LezhĆ«s Saimir Hoxha …