PIRANEJ: NUK I FALET VLLAZNISË KJO QË PO I BËN TIFOZAVE

Situata që po kalon aktualisht Vllaznia, sidomos pas barazimit me Kamzën, padyshim që ka shqetësuar edhe tifozët e shumtë shkodranë. Njëri prej tyre, këpucari Shaban Piranej, nuk i kursen madje as lotët kur flet për Vllaznisë dhe thotë se deri sa të vdesë nuk do ua falë futbollistëve atë çfarë ata bënë ndaj Kamzës.

Por 72 vjeçari ka ende shpresë se Vllaznia nuk do bjerë nga kategoria dhe prandaj ka edhe një apel për futbollistët aktualë të saj.

Si ky tifoz natyrisht që ka edhe qindra e mijëra të tjerë në Shkodër. Jo më kot, lotët e tij duhet të jenë një nxitje për futbollistët e Vllaznisë për ta shpëruar edhe njëherë tjetër këtë skuadër.

 

Lexoni dhe kete

LIKA: FITIMI I KUPËS S’KISHTE RËNDËSI, OBJEKTIVIN E ARRITËM

Zhgënjim në rradhët e tifozëve shkodranë për humbjen e Vllaznisë në finalen ndaj Bylisit dhe …