Friday , 27 November 2020

PISTA ME TARTAN E LORO BORIIT SHTROHET N MAJ

Nj lajm I mir mbrrin pr atletikn shkodrane. Tartani I pists s stadiumit Loro Borii do t shtrohet n muajin maj t ktij viti. Qeveria shqiptare msohet se ka miratuar fondin q duhet pr kt qllim dhe do t jet nj firm italiane q do t merret me kt process. Prfaqsuesit e ksaj firme kan qen n Shkodr teksa kan br edhe matjet prkatse dhe jan shoqruar pikrisht nga trajneri I mirnjohur I atletiks Vildan Tufi. sht ky I fundit q jep lajmin e mir n prononcimin e tij pr televizionin Rozafa.

Me shtrimin e pists s tartanit mendohet q rezultatet e atletve shkodran t prmirsohen dukshm dhe prpos ksaj edhe titujt kampion. Kt e pranon edhe trajneri Tufi q shton.

Nse shtrimi I tartanit po merr zgjidhje, tashm I vetmi investim I paprfunduar n stadiumin Loro Borii sht ai I palestrave t shumsportshit q ndodhen posht shkallve t tij. Mbase edhe pr to duhet miratuar ndonj fond shtes ose m e keqja, do mbesin n at gjendje q jan aktualisht.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U-21 FITON 5 – 0 NDAJ AKADEMISË SË FUTBOLLIT

Vllaznia U21 ka marre nje tjeter fitore ne kampionat dhe tashme eshte ngjitur ne kuoten …