Friday , 27 November 2020

PJESHKA: GOLI I RNDSISHM POR VLEN FITORJA E VLLAZNIS

Mbrojtsi Denis Pjeshka me at gol t shnuar n minutn e 93-t t ndeshjes ndaj Flamurtarit, i dha nj fitore me shum vlera Vllaznis dhe njkohsisht i dhuroi shum emocione tifozve kuqeblu. Por jo vetm kaq. Ai n kto ndeshjet e fundit ka qen ndr lojtart m t mir n fush pr ekipin shkodran ndonse nuk ka luajtur n pozicionin e tij t preferuar. Vet ai, n nj prononcim pr mediat, sigurisht q shprehet i knaqur pr golin e shnuar dhe mbi t gjitha, pr faktin se po jep kontributin e tij pr kuqeblut duke justifikuar besimin e dhn nga trajneri.

Pjeshka natyrisht q ndalet edhe tek ndeshja e s mrkurs pr kup me Teutn, pr t ciln sht i bindur se Vllaznia do t siguroj kualifikimin pr n gjysmfinale.

Ndrkoh pr fitoren ndaj Flamurtarit, msohet se nj biznesmen shkodran ka dhuruar nj premio prej 10 milion leksh menjher pas prfundimit t ndeshjes, premio q natyrisht ka gzuar edhe m tepr kuqeblut pr suksesin e arritur.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA U-21 FITON 5 – 0 NDAJ AKADEMISË SË FUTBOLLIT

Vllaznia U21 ka marre nje tjeter fitore ne kampionat dhe tashme eshte ngjitur ne kuoten …