PLAGOSJE GRUDE E RE, INDENTIFIKOHEN AUTORET

Identifikohen autorët e plagosjes së 35 vjeçarit.

Me datë 09.05.2018, në fshatin Grudë e Re, Shkodër, ka mbetur i plagosur me armë zjarri shtetasi Gj. G. 35 vjeç, në afërsi të banesës së tij, i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Shkodër, ku po merr mjekimin e nevojshëm, jashtë rreziku për jetën.

Nga Policia Shkodrës vijojnë hetimet me intensitet, për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, është bërë identifikimi dhe po punohet për kapjen e autorëve të dyshuar, nuk jepen të dhena të tjera për shkak të hetimeve.

Materjalet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale te “Vrasje me paramendim e mbetur ne tentativ dhe armbajtje pa leje” parashikuar nga neneve 78 – 22 , 278 i Kodit Penal.

Lexoni dhe kete

PRODHIMI I PRODUKTEVE USHQIMORE JASHTE STANDARTEVE, NJE TJETER SHTETAS BIE NE PRANGA

Bie në pranga të policisë një shtetas i cili prodhonte prodkuke ushqimore jashtë standarteve dhe …