Saturday , 16 February 2019

PLAGOSJE ME THIKE NE FSHATIN MJEDE

Një 22 vjecar pas një konflikti të castit ka mbetur I plagosur me armë të ftohtë thikë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Mjedë të Vaut të Dejës. Ku sipas policisë  mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth ores 12:35 dhe se në fshatin Mjedë, Vau Dejës, ka ndodhur një konflikt ku ka mbetur i plagosur me mjete prerëse (thikë) shtetasi Xhulio Ragistani 22 vjeç banues në fshatin Mjedë.

Menjëhere kanë shkuar shërbimet e Policisë ku dhe kanë bërë të mundur në kohë rekord, kapjen dhe shoqërimin në ambientet e Policisë të dy autorëve të dyshuar, shtetasit Agron Pylla 40 vjeç dhe Kristian Pylla 30 vjeç (vëllezër). Shtetasi Xhulio Ragistani është dërguar menjëherë në Urgjencën e Spitalit Rajonal Shkodër i cili ndodhet jashtë rreziku për jetën. Nga sa mwsohet konlfikti ka qenw I castit mes tw plagosurit dhe dy pwrsonave nw fjalw.Grupi hetimor po kryen veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Lexoni dhe kete

MINISTRI LLESHAJ, TAKIM NE MALESI TE MADHE

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj nga Shkodra tha se nuk ka asnjë denoncues për rastin …