PLAGOSJE ME THIKE NE FSHATIN MJEDE

Një 22 vjecar pas një konflikti të castit ka mbetur I plagosur me armë të ftohtë thikë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Mjedë të Vaut të Dejës. Ku sipas policisë  mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth ores 12:35 dhe se në fshatin Mjedë, Vau Dejës, ka ndodhur një konflikt ku ka mbetur i plagosur me mjete prerëse (thikë) shtetasi Xhulio Ragistani 22 vjeç banues në fshatin Mjedë.

Menjëhere kanë shkuar shërbimet e Policisë ku dhe kanë bërë të mundur në kohë rekord, kapjen dhe shoqërimin në ambientet e Policisë të dy autorëve të dyshuar, shtetasit Agron Pylla 40 vjeç dhe Kristian Pylla 30 vjeç (vëllezër). Shtetasi Xhulio Ragistani është dërguar menjëherë në Urgjencën e Spitalit Rajonal Shkodër i cili ndodhet jashtë rreziku për jetën. Nga sa mwsohet konlfikti ka qenw I castit mes tw plagosurit dhe dy pwrsonave nw fjalw.Grupi hetimor po kryen veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Lexoni dhe kete

PLAGOSJE GRUDE E RE, INDENTIFIKOHEN AUTORET

Identifikohen autorët e plagosjes së 35 vjeçarit. Me datë 09.05.2018, në fshatin Grudë e Re, …