Friday , 30 October 2020

PLANI ME 5 PIKA/ BASHA SËRISH KRITIKA NDAJ RAMËS

Në një tjetër bashkëbisedim me gazetarët, kreu i PD, Lulzim Basha, i kërkoi sërish kryeministrit Edi Rama të zbatojë planin me 5 pika për rimëkëmbje nga kriza.

Basha tha se kreu i qeverisë gënjen kur thotë se nuk e njeh këtë plan, ndërsa iu përgjigj interesit të gazetarëve nëse do të pranonte një debat publik me Ramën.

Gjithashtu, kërkoi që SPAK të nis urgjentisht hetimin dhe të hetojë për inceneratorët.

Kreu i demokratëve kërkoi që qeveria të marrë masa në këtë situatë të vështirë.

Lexoni dhe kete

BASHA: PACIENTËT ME COVID-19 NUK KANË KU TË PËRPLASEN

Kryedemokrati, Lulzim Basha, ngriti akuza të rënda ndaj qeverisë për çështjen e menaxhimit të pandemisë. …