Monday , 16 September 2019

PLORI JEP DORĖHEQJEN NGA TĖRBUNI. IKĖN TEK KASTRIOTI

Elvis Plori nuk do tė jetė mė trajner I ekipit tė Tėrbunit tė Pukės. Mund tė duket paksa e ēuditshme pasi nė momentin historik tė kėsaj skuadre, atė tė ngjitjes pėr herė tė parė nė Superligė, ai tė largohet nga pankina e saj. Realiteti nė fakt ky ėshtė. Vetė Plori ka bėrė tė ditur se arsyeja e dorėheqjes ka patur tė bėjė me mungesėn e garancisė pėr ndėrtimin e njė ekipi rivalizues nė Superligė.

Drejtuesit e klubit duket se pėr momentin po kalojnė vėshtirėsi financiare dhe mungesa e njė garancie tė tillė do tė sillte shumė probleme pėr pukjanėt nė ballafaqimet me ekipet mė tė mira tė vendit. Pėr kėtė arsye, trajneri 38 vjeēar ka vendosur qė mė mirė t’I japė fund qė tani aventurės nė krye tė Tėrbunit. Por Elvis Plori nuk ka qėndruar shumė pa punė.

Pasditen e sė shtunės ai ka gjetur njė tjetėr ekip pėr tė drejtuar nė sezonin e ri. Ai do tė jetė Kastrioti I Krujės. Kjo skuadėr nga sa merret vesh, ka pretendime serioze nė sezonin e ardhshėm pėr t’u ngjitur nė Superligė dhe mbase Kastrioti mund tė jetė ekipi I dytė qė Plori do tė ngjisė nė kategorinė mė tė lartė tė futbollit shqiptar. Kėto vendime kanė lėnė vend pėr shumė diskutime megjithatė e ardhmja do tė tregojė nėse trajneri shkodran ka vepruar drejt me largimin nga Tėrbuni apo jo.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA HUMBET NƋ FUND MIQƋSOREN E DYTƋ NƋ KOSOVƋ

Vllaznia nĆ« basketboll pĆ«r meshkuj nuk ia ka dalĆ« qĆ« tĆ« fitojĆ« miqĆ«soren e dytĆ« …