Saturday , 14 December 2019

PO NDODH- ZJARR I FUQISHEM NE MIRDITE, 10 BANESA NE RREZIK

Nje zjarr i permasave te medha ka perfshire disa shtepi ne fshatin Thirre te Njesise Administrative te Fanit.

Zjarri ka perfshire nje siperfaqe prej 10 hektaresh me pyll.

Nderkohe, behet e ditur se ne rrezik jane 10 banesa.

Nga ana tjeter, zjarrfikesit e Mirdites jane ne vendgjarje, por eshte e pamundur nderhyrja per shkak te terrenit malor.

Lexoni dhe kete

POLICIA E SHKODRËS FINALIZON OPERACIONIN “BUNA”

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin policor të koduar “Buna”. Në zbatim të planit të …