Thursday , 20 February 2020

“PO VERIFIKOHEN 15 KRYEBASHKIAKË TË PS”

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, ka paralajmëruar nga Korça se do të publikohen të tjerë emra kryebashkiakësh, që kanë probleme me drejtësinë.

I pyetur për tryezën katërpolare, nëse do të sjellë atë që kanë kërkuar gjatë këtyre viteve të fundit, Bardhi bëri të ditur se opozita është e pranishme, pasi Reforma Zgjedhore është kusht i Bundestagut për integrimin e Shqipërisë në BE.

Për ti hapur rrugë zhvillimit të vendit, Edi Rama duhej të ishte larguar me kohë shtoi Bardhi.

Lexoni dhe kete

META: GRUSHT SHTETI? NUK DO E LEJOJË

Kreu i shtetit Ilir Meta tha se me ndryshimin e ligjit që i heq kompetencat …