POLICIA E SHKODRES PRANGOS 4 TE RINJE NE POSTOBLLOK!

Efektivat e Komisariatit tė Policisė Shkodėr nė bashkėpunim me Seksionin pėr Narkotikėt nė vijim tė zbatimit tė Planit Operacional pėr rritjen e parametrave tė sigurisė publike duke goditur trafiqet e paligjshme tė lėndėve narkotike, tė Armbajties pa leje si dhe tė mbajties nėn kontroll tė elementėve me tendenca kriminale, gjatė ditės sė sotme bėnė arrestimin nė flagrancė tė shtetasve:

• Edmond Franja, 26 vjeē, banues nė Shkodėr.
• Rezart Gjergji, 37 vjeē, banues nė Fushė Arres.
• Armaldo Kola, 22 vjeē, banues nė Fushė Arres.
• Albion Kola, 22 vjeē, banues nė Fushė Arres (vėllezėr)

Arrestimi i kėtyre shtetasve u bė pasi:
Nė aksin KryeBushat-Shkodėr efektivėt e Komisariatit Policisė Shkodėr kanė ndaluar dhe kontrolluar automjetin tip AUDI me targa AA 141 KK qė po udhėtonte nga Tirana nė Shkodėr me drejtues shtetasin Rezart Gjergji dhe pasagjer shtetasit: Edmond Franja, Armaldo Kola dhe Albion Kola.

Nga kontrolli i ushtruar nga forcat e Policisė , nė automjetin tip AUDI janė gjetur dhe sekuestruar nė cilėsinė e provės materiale :
-Njė pistoletė tip Berett.
-Njė krehėr me 8 (tetė) fishekė.
-Njė ēante me lėndė bimore e dyshuar Canabis Sattiva me peshė 11.6 (njėmbedhjetė pikė gashtė) gramė.

Gjithashtu po nė vijim tė planit operacional, nė kuadėr tė kėsaj ngjarje nė kushte tė flagrancės ėshtė bėrė edhe kontrolli i banesės sė shtetasve:
-Rezart Gjergji, nė Fushė Arres.
-Albion & Armaldo Kola, nė Fushė Arrės.
Nga kontrolli i ushtruar nga forcat e Policisė , nė ambientin e banesės sė shtetasve tė lartėpėrmendur janė gjetur dhe sekuestruar nė cilėsinė e provės materiale :
-Njė qese me material bimor tė dyshuar Canabis Sattiva me peshė 1.1 (njė pikė njė) gramė nė banesėn e shtetasit Rezart Gjergji.
Si dhe 30 (tridhjetė) fishekė pistolete nė banesėn e vėllezerve Kola.

Materialet i kaluan Prokurorise sė Rrethit Gjyqėsor Shkodėr, pėrkatėsisht pėr shtetasit:
-Edmond Franja pėr veprat penale “Prodhim shitje te lėndėve narkotike”, si dhe “ Mbajtje pa leje tė armėve luftarake e municionit” parashikuar nga nenet 283 e 278 tė Kodit Penal.

-Rezart Gjergji pėr veprat penale “Prodhim e shitje tė lėndėve narkotike”, si dhe “ Mbajtje pa leje tė armėve luftarake e municionit” dhe “Drejtim tė automjetit nė gjendje tė dehur” parashikuar nga nenet 283 e 278, dhe 291 te Kodit Penal.
-Armaldo Kola pėr veprėn penale “Mbajtje pa leje tė armeve luftarake e municionit” parashikuar nga neni 278, i Kodit Penal.
-Albion Kola pėr veprėn penale “Mbajtje pa leje tė armėve luftarake e municionit” parashikuar nga nenet 278, i Kodit Penal.

Lexoni dhe kete

TE SHTENAT ME ARME NE LEZHE, ENDE PA AUTOR

Policia ende nuk ka mundur tĆ« identikojĆ« pĆ«rsonin qĆ« qĆ«lloi me bresheri arme pasditen e …